Izlet marec (26.3.2023) Lenart v Sl. Goricah, Gornja Radgona (Dom penin), Avstrijska Radgona

Na lep, sončen dan so se člani Društva upokojencev Domžale odpravili na marčevski izlet, ki je bil poln odkrivanj in prijetnih doživetij. Potovanje se je začelo z obiskom Avstrijske Radgone, kjer so se udeleženci sprehodili skozi živahno mestno središče vse do impresivne mestne hiše. Nato so raziskali muzej, skrit v zgodovinskih zidovih stare orožarne, kjer so se lahko poglobili v lokalno zgodovino in kulturo. Seveda, izlet ne bi bil popoln brez priložnosti za nakupovanje in osvežitev, kar je dodalo še več užitka k že tako prijetnemu dnevu.

Nadaljevali so svojo pot do Gornje Radgone, kjer so občudovali alejo velikanov in obiskali grad, ki se ponosno dviga nad mestom. S pomočjo lokalne vodičke so v muzeju Špital odkrivali umetniško dediščino, kar je bila priložnost za dodatno obogatitev znanja o lokalni zgodovini in kulturi. Izlet je vključeval tudi obisk Doma Penin, kjer so se udeleženci malo osvežili in si privoščili nakup izvrstnih lokalnih penin.

Na poti nazaj so se ustavili v Radencih, kjer so se sprehodili do zdraviliškega parka in uživali v miru ter lepoti narave, ki obdaja to znano zdravilišče. Dan so zaključili v Celju, v gostišču pri Medvedu, kjer so se predali užitkom odličnega poznega kosila. Polni lepih vtisov in novih spoznanj so se Domžalski upokojenci po 19. uri vrnili nazaj v Domžale, zaključivši še en nepozaben izlet, ki bo ostal v spominu kot čudovita izkušnja polna odkritij, kulture in prijetnega druženja.

Nekaj utrinkov iz našega izleta:

LETNA SKUPŠČINA DRUŠTVA UPOKOJENCEV DOMŽALE